Vyhledej
Základní škola speciální Diakonie ČCE Dvůr Králové nad Labem > Vzdělávání > základní školy > ZŠ speciální Diakonie Dvůr Král. n.L.

Ohlédnutí za měsícem duben 2023 v naší škole

Redakce, / 9.05.2023, Dvůr Králové nad Labem, zsdiakonie.kralovedvorsko.cz
Co zažili v období od Velikonoc až po pálení čarodějnic děti v naší škole?

FOTOGALERIE - Ohlédnutí za měsícem duben 2023

PROJEKTOVÝ BLOK: „ VELIKONOCE“ Dne 3. 4. 2023 jsme se bavili o Velikonocích a zjistili jsme, že pondělí před Velikonocemi se nazývá "modré". Celý den nás provázely rozmanité úkoly a domů jsme si odnesli krásná malovaná vajíčka a čelenky.

PROJEKTOVÝ BLOK: „SVĚTOVÝ DEN AUTISMU“ Projektový blok: „Světový den autismu“ se nesl ve znamení modré barvy. Připomněli jsme si, že 2. dubna byl Světový den porozumění autismu a že modrá je barvou komunikace.

JARNÍ DÍLNY Dne 4. 4. 2023 se v naší škole po dvouleté pauze uskutečnila akce – Jarní dílničky pro mateřskou školu Slunečnou. Na dílny dorazilo asi 30 dětí. Děti si odnesly spousty výtvorů s velikonoční tematikou a spokojený úsměv na tváři. Děkujeme i našim žáčkům, kteří se aktivně do tvoření zapojili a velmi pomáhali při tvoření novým kamarádům.

PLAVÁNÍ V NOVÉ PACE V měsíci duben jsme si užili 4 lekce plaveckého výcviku v Nové Pace. Plavali jsme v hlubokém i v mělkém bazéně. Lovili jsme míčky a pěnová zvířátka, využili jsme také pěnové podložky, se kterými se nám lépe plave. Zkoušeli jsme různé druhy plavání – znak, prsa, kopání nohami. Na závěr nechyběla naše oblíbená vířivka.

PROJEKTOVÝ DEN: „SVĚTOVÝ DEN KOSMONAUTIKY“ V rámci projektového dne jsme oslavili Světový den kosmonautiky. Řekli jsme si, kdo je to kosmonaut a jak náročná tato profese je. Také jsme se bavili o vesmíru a planetách v naší Sluneční soustavě. Využili jsme také Snoezelen, kde nám paní asistentka promítala na zeď různá souhvězdí a četli jsme si v jaké ročné období je můžeme na obloze spatřit. Nakonec jsme společnými silami vytvořili kosmonauta prstovými barvami.

DIVADELNÍ PŘEDSTAVENÍ V HANKOVĚ DOMĚ Dne 18. 4. 2023 jsme navštívili Hankův dům, kde se konalo divadelní představení Vodník Česílko. Představení bylo plné světelných efektů a poutavých písniček. Moc se nám líbilo a těšíme se na příště.

CANISTERAPIE V rámci TV nás po měsíci opět přišli navštívit naši psí kamarádi pes Baryček a psí dáma Ladynka. Provedli jsme je na vodítku po třídě, házeli aport a vyzkoušeli jsme jejich čich pomocí hraček schovaných po třídě.

PROJEKTOVÝ DEN: „DEN ZEMĚ“ Dne 20. 4. 2023 jsme si ve škole připomněli Den Země. Uvědomili jsme si, že planetu Zemi máme pouze jednu a měli bychom si jí vážit. Slíbili jsme jí, že budeme třídit odpad, a že se budeme chovat hezky k přírodě.

HIPOTERAPIE Konečně je tu HIPOTERAPIE! Po dlouhém zimním odpočinku jsme vyrazili do Svobody nad Úpou a započali první lekci naší oblíbené „jízdy na koni“. Přivítali jsme se s našimi koníky, Fanynkou a Míšou. První zážitky a spousty dojmů z hipoterapie máme s sebou ve svém srdíčku a moc se těšíme na další lekce.

BIBLICKÁ HODINA Dne 25. 4 . 2023 nás přišel navštívit pan farář Chalupski, který nám přečetl pokračování biblického příběhu o Jákobovi a jeho synech.

PROJEKTOVÝ DEN: „ČARODĚJNICE“ V rámci projektového dne jsme se věnovali čarodějnicím, povídali jsme si o čarodějnicích a připomněli jsme si pálení čarodějnic. Všichni naši žáci i učitelé se proměnili v čarodějnice i čaroděje. Společně jsme si vykouzlili bublající lektvar a splnili jsme mnoho zábavných úkolů.


 tým Základní školy speciální Diakonie ČCE Dvůr Králové na Labem
 Základní škola speciální Diakonie ČCE Dvůr K. n. L.

Další články Základní škola speciální Diakonie ČCE Dvůr K. n. L.

 
Vaše komentáře

Přečteno 152x