Vyhledej
Základní škola speciální Diakonie ČCE Dvůr Králové nad Labem > Vzdělávání > základní školy > ZŠ speciální Diakonie Dvůr Král. n.L.

Ohlédnutí za měsícem říjen 2023 v základní škole speciální

Redakce, / 6.11.2023, Dvůr Králové nad Labem, zsdiakonie.kralovedvorsko.cz
Pojďme se ohlédnout za uplynulým měsícem a aktivitami, které jsme pro naše žáky připravili a společně realizovali.

FOTOGALERIE - Ohlédnutí za měsícem říjen 2023


SETKÁNÍ S PANEM MOLNÁREM V rámci Biblické hodiny nás přišel navštívit evangelický farář pan Tomáš Molnár. Společně jsme si zazpívali známé české písně i jednu hebrejskou, a to za doprovodu kytary v rámci hudební výchovy. Také nám zábavnou formou vyprávěl příběh o Josefovi a Potifarovi. Už se moc těšíme na další společné setkání.

FELINOTERAPIE V tomto měsíci nás navštívil kocourek Barny.

HIPOTERAPIE V měsíci říjen jsme vyrazili třikrát do Svobody nad Úpu na lekce hipoterapie. Léčba koňským hřbetem přispívá ke správné koordinaci těla a k posílení svalstva. Na Fanynku a Míšu se můžeme těšit po zimní pauze zase na jaře!

CANISTERAPIE Dne 3. října nás poprvé v tomto školním roce přišli navštívit naši psí kamarádi fenka Ladynka a pes Baryk. Moc jsme si jejich přítomnost užili a už se těšíme, až je znovu uvidíme!

TV V TĚLOCVIČNĚ V tomto měsíci jsme si také užili dopoledne plné pohybu. Na začátku jsme se procvičili, poté jsme si prošli překážkovou dráhu a na závěr si zahráli míčové hry. Tělesné výchově "ZDAR"!

PROJEKTOVÝ DEN: „MEZINÁRODNÍ DEN ZVÍŘAT“ V rámci projektového dne jsme si připomněli Mezinárodní den zvířat. Žáci se dozvěděli o patronovi zvířat, který se jmenoval Svatý František z Assisi. Zopakovali jsme si jaká všechna zvířátka známe a jak se jmenují jejich mláďata. Také jsme si řekli, že bychom se ke zvířátkům měli chovat hezky a s respektem.

PROJEKTOVÝ DEN: „DEN STROMŮ“ V rámci projektového dne jsme si připomněli Mezinárodní den stromů, který u nás připadá na 20. října. Řekli jsme si, proč jsou stromy důležité pro nás i pro přírodu a jaké zástupce listnatých a jehličnatých stromů známe.

PROJEKTOVÝ DEN: „HALLOWEEN“ V rámci projektového dne jsme si řekli kdy a jak slavíme Halloween, děti strávily den v maskách.

NÁVŠTĚVA ZOO „TÝDEN DUCHŮ“ Dne 25. října 2023 jsme navštívili ZOO, kde zrovna probíhal, Týden duchů". Výlet do ZOO jsme si moc užili, vyzkoušeli jsme společně dlabání dýní a potkali jsme se i s Duhovou třídou z Trutnova!

PROJEKTOVÝ DEN: VZNIK ČESKOSLOVENSKA Během projektového dne „Vznik Československa“ jsme si připomněli, jaká důležitá událost se odehrála 28. října roku 1918. Žáci se dozvěděli i o prvním československém prezidentovi T. G. Masarykovi. Připomněli jsme si také naše státní symboly a nechyběla ani hymna, kterou jsme si zazpívali a která zazněla i tehdy.

tým Základní školy speciální Diakonie ČCE Dvůr Králové nad Labem

Další články Základní škola speciální Diakonie ČCE Dvůr K. n. L.

 
Vaše komentáře

Přečteno 142x