Vyhledej
Základní škola speciální Diakonie ČCE Dvůr Králové nad Labem > Vzdělávání > základní školy > ZŠ speciální Diakonie Dvůr Král. n.L.

Ohlédnutí za měsícem leden 2023 v základní škole speciální Diakonie ČCE ve Dvoře Králové

Redakce, / 8.02.2023, Dvůr Králové nad Labem, zsdiakonie.kralovedvorsko.cz
Nový rok 2023 jsme zahájili ideálně: na čtyřdenním ozdravném pobytu na horách v Benecku, tentokrát na novém místě.

FOTOGALERIE - Ohlédnutí za měsícem leden 2023

POBYT NA HORÁCH
Nové zázemí jsme našli v Penzionu Sůva. Hned první den jsme nezaháleli a po dobrém obědě jsme se vydali za doprovodu sluníčka na Rovinka, kde jsme se občerstvili. Druhý den jsme zahájili výbornou snídaní a poté jsme si užili hudebně-pohybové dopoledne za doprovodu klavíru. Zpívali jsme několik lidových písní a tančili. Zažili jsme chvilkovou radost z toho, že sněží!!! Záhy sníh vystřídal déšť. Tento den jsme strávili především v duchu hraní společenských her, odpočívání a koukání na pohádky. Také jsme napsali pohledy domů. Poslední den pobytu na horách jsme prozkoumali okolí Kapličky sv. Huberta. Odpoledne na nás konečně čekala sladká odměna v místní cukrárně, kterou si každý žáček za dobrodružství na horách rozhodně zasloužil. Podvečer jsme završili ve stylu několika úžasných masek a převleku při báječném a velmi živém karnevalu.

TŘI KRÁLOVÉ
Dne 9. ledna jsme si pověděli o tradicích Tří králů. Vypracovali jsme úkoly na tabuli, tvořili a plnili tematické aktivity. Někteří se účastnili tříkrálové sbírky v denním stacionáři Serafína.
Získali jsme několik informací o pranostikách, které se vážou k měsíci.

CAVIATERAPIE
Dne 10. ledna nás v rámci TV – caviaterapie přišel navštívit morčecí kamarád Helmutek, který má tak příjemné chloupky. Budeme se těšit na další setkání.

SVĚTOVÝ DEN KOLÁČŮ
Dne 23. ledna jsme oslavili světový den koláčů. Povídali jsme si o oblíbených koláčích, pracovali s internetem, skládali různé druhy koláčů, plnili úkoly a aktivity, tvořili koláče z papíru, a nakonec jsme si i koláče upekli, byli výborné tvarohové a povidlové…Mňam

PROJEKTOVÝ DEN „JAK NAUČIT DĚTI HODNOTÁM PODLE MALÉHO PRINCE
V rámci projektového dne "Jak naučit děti hodnotám podle Malého prince" jsme se zaměřili na další dvě důležité hodnoty, které jsou v životě nepostradatelné. Je to respekt a úcta.

BIBLICKÁ HODINA
Dne 30. ledna v rámci školní družiny nás čekala biblická hodina. Pan farář Chalupski zavítal mezi nás, aby nám přečetl příběh o Jakobovi a Rachel. Zároveň jsme zpívali několik písní ze "Svítání“.

CANISTERAPIE
Dne 31. ledna jsme si zpestřili tělesnou výchovu naši oblíbenou canisterapií. Navštívili nás dva psí kamarádi Baryk a psí dáma Ladynka. Vyzkoušeli nás, jestli si pamatujeme povely, které jsme se učili a za naši snahu jsme dostali psí vysvědčení v podobě krásné jedničky.

PŘEDÁNÍ VYSVĚDEČENÍ
Dne 31. ledna jsme úspěšně zakončili 1. pololetí školního roku 2022–2023. Moc gratulujeme všem žákům za snahu a píli. Věříme, že i druhé pololetí bude tak úspěšné jako to první.


Základní školy speciální Diakonie ČCE Dvůr Králové na Labem

Další články Základní škola speciální Diakonie ČCE Dvůr K. n. L.

 
Vaše komentáře

Přečteno 212x