Vyhledej
Základní škola speciální Diakonie ČCE Dvůr Králové nad Labem > Vzdělávání > základní školy > ZŠ speciální Diakonie Dvůr Král. n.L.

Ohlédnutí za měsícem květen 2024 v naší škole

Redakce, / 5.06.2024, Dvůr Králové nad Labem, zsdiakonie.kralovedvorsko.cz
Seznamte se s aktivitami, které s dětmi ve škole během měsíce děláme.

FOTOGALERIE - Ohlédnutí za měsícem květen 2024


HUDEBNÍ VÝCHOVA 
 Hudební výchova s panem farářem Molnárem.

POŽÁRNÍ OCHRANA OČIMA DĚTÍ A MLÁDEŽE 
 Dne 3. května se konalo vyhlášení soutěže, kterou pořádá každoročně Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska. Naše škola se také zúčastnila ve výtvarné kategorii. Cílem je zajistit větší osvětu mezi dětmi v oblasti požární ochrany. V letošním 50. ročníku se podařilo našemu žákovi Fildovi Černému umístil se na krásném 3. místě. VELKÁ GRATULACE !!!

PROJEKTOVÝ BLOK – DEN VÍTĚZSTVÍ 
 V rámci projektového bloku jsme si povídali o tom, proč je 8. května státní svátek. Dozvěděli jsme, že skončila 2. světová válka.

PSANÍ OD SRDCE 
 I naše škola se zapojila do projektu ,,Psaní od srdce". Jedná se o psaní dopisů, které putují za pomoci pečovatelek k seniorům. Každý jsme se do psaní dopisu něčím zapojili. Napsali jsme jak ,,dědečkovi „tak i ,,babičkám" doufáme, že jim dopisy udělají radost, jako nám při psaní!

DEN MATEK 
 Ve školní družině jsme si s dětmi povídali o dni maminek. Kromě toho jsme i pro maminky vyrobili přáníčka ve tvaru srdce.

SPORTOVNÍ DEN 
 Dne 10. 5. 2024 si naši žáci užili dopoledne plné pohybu. Nachystaná stanoviště na nás čekala v Schulzových sadech. Všichni jsme si sportovní den užili, obdrželi jsme diplomy a poháry, a ve zdraví se vrátili zpět do školy!

HIPOTERAPIE 
 Na hipoterapii jezdíme do Svobody nad Úpou. Sluníčko nám opět svítilo a my si vychutnávali květnové počasí z koňského hřbetu. Na naše kamarády se budeme těšit zase příště!

PLAVÁNÍ 
 I v měsíci květen jsme jezdili na plavecký výcvik do Nové Paky. Zdatnější z nás si nejdříve zdokonalovali plavecké zkušenosti v hlubokém bazénu, jiní zase plnili úkoly v dětském bazénu. Odměnou pro nás byla teplá vířivka.

MALÝ HVĚZDÁŘ 
 Dne 16. 5. 2024 si žáci povídali o souhvězdí v relaxační místnosti Snoezelen!

FELINOTERAPIE 
 I v měsíci květen nám odpolední družinu zpestřila paní Andrea s kocourkem Barnym. Moc jsme si jejich přítomnost užili a těšíme se na další a zároveň poslední felinoterapii v tomto školním roce

CANISTERAPIE 
 V rámci canisterapie jsme si vyzkoušeli aportování pomocí míče, které se líbilo nejenom Ladynce, ale i žákům. Canisterapie zpříjemnila naše dopoledne a těšíme se na další!

ŠKOLNÍ VÝLET-FARMA WENET 
 Dne 27. 5. jsme společně s hradeckou školou navštívili farmu Wenet, která se nachází u Broumova. Výlet se nám velice líbil nejenom proto, že nám vyšlo krásné slunečné počasí, ale hlavně kvůli zvířátkům, která jsme si mohli pohladit i nakrmit. Na farmě najdete domácí a exotická zvířata. Podívejte se, jak jsme si školní výlet užili!

Další články Základní škola speciální Diakonie ČCE Dvůr K. n. L.

 
Vaše komentáře

Přečteno 90x