Vyhledej
Základní škola speciální Diakonie ČCE Dvůr Králové nad Labem > Vzdělávání > základní školy > ZŠ speciální Diakonie Dvůr Král. n.L.

Ohlédnutí za měsícem duben

Redakce, / 7.05.2024, Dvůr Králové nad Labem, zsdiakonie.kralovedvorsko.cz
Seznamte se aktivitami jedné místní základní školy v měsíci dubnu - od hudební a tělesné výchovy až po různé druhy terapií a tematicky laděné světové dny.

FOTOGALERIE - Ohlédnutí za měsícem duben 2024

HUDEBNÍ VÝCHOVA
S panem farářem Molnárem jsme se v měsíci duben naučili nové písničky o Davidovi a Goliášovi, a také jsme se dozvěděli více informací o tomto příběhu.

TĚLESNÁ VÝCHOVA
I v měsíci duben jsme si užili dopoledne v tělocvičně. Nejdříve jsme se přivítali, poté následovala rozcvička na podložkách. A na závěr jsme si dali míčové hry, nechyběla ani hra ,,Ovečky, ovečky pojďte domů".

SVĚTOVÝ DEN POROZUMĚNÍ AUTISMU Dne 2. dubna jsme si připomněli Světový den porozumění autismu. Na podporu tohoto dne jsme se oblékli do modrých triček. Cílem bylo předat žákům informace o porozumění a respektování lidí s autismem!

PLAVÁNÍ V měsíci duben jsme čtyřikrát vyrazili na plavecký výcvik do Nové Paky. Někteří odvážlivci si vyzkoušeli plavání v hlubokém bazénu, ostatní si užívali koupání v menším bazénu. Všichni se v závěru lekce těšili na relaxovaní ve vířivce.

NÁVŠTĚVA KNIHOVNY Dne 4. 4. 2024 jsme zamířili do Městské knihovny Slavoj, kde jsme se dozvěděli definici pohádky pomocí listů, které nás k ní dovedly. Na závěr jsme si poslechli pohádku O Smolíčkovi, která se nám velmi líbila. Nechyběla ani chvíle na prohlížení a čtení knih, které knihovna nabízí k zapůjčení!

JARNÍ DÍLNY I v tomto roce jsme si pro MŠ Slunečnou připravili jarní dílničky, kde si děti mohly vyrobit jarní výrobky a dekorace. S výrobou jim pomohli naši žáci a žákyně. Podívejte se, jaké krásné věci si děti vyrobily. Děkujeme Vám za návštěvu!

PROJEKTOVÝ DEN – DEN ZEMĚ Dne 22. dubna slavíme Den Země, a tak jsme si připomněli, jak můžeme pomoci ochránit naši planetu. Například tím, že budeme třídit odpad a chovat se hezky k přírodě! V pátek jsme si povídali o tom, proč a jak chránit planetu a v pondělí jsme si jednu vyrobili.

FELINOTERAPIE V měsíci duben nás navštívila paní Andrea s kocourkem Barnym. Felinoterapii jsme si všichni užili a těšíme se na další opět v květnu.

CANISTERAPIE Dne 23. 4. 2024 za námi přijela psí slečna Ladynka. Pomocí kartiček jsme společně plnili úkoly. Moc jsme si její přítomnost užili a těšíme se na další canisterapii!

PRÁCE S ,,VČELIČKAMI“ V tělocvičně jsme pracovali s roboty Bee boty. Trénovali jsme orientaci – pravá, levá, nahoru, dolů. Také abecedu, geometrické tvary nebo kde bydlí zvířátka. Podívejte se, jak se nám práce s robotem Bee-botem líbí!

SVĚTOVÝ DEN TUČŇÁKŮ V rámci projektového bloku jsme si povídali o tučňácích, dozvěděli jsme se více informací o jejich životě. Výuku nám zpestřilo výukové video a práce na tabuli!

HIPOTERAPIE Po dlouhé pauze jsme vyrazili do Svobody nad Úpou na hipoterapii, kde jsme si vychutnali slunečné počasí z koňského hřbetu. Na naše kamarády Míšu a Funny se budeme těšit zase příští pondělí, snad nám bude počasí i nadále přát!

PROJEKTOVÝ DEN – ČARODĚJNICE Dne 30. dubna 2024 jsme měli projektový den: Čarodějnice. Připomněli jsme si proč se pálí ohně a čarodějnice. I my ve škole jsme se proměnili v čarodějnice a čaroděje. Stihli jsme se jít podívat a splnit čarodějnickou ,,plotovku", kterou vyrobila MŠ Juta. Podívejte se, jak jsme si tento den užili!

Další články Základní škola speciální Diakonie ČCE Dvůr K. n. L.

 
Vaše komentáře

Přečteno 121x