Vyhledej
Novinky emailem
Základní škola speciální Diakonie ČCE Dvůr Králové nad Labem > Vzdělávání > základní školy > ZŠ speciální Diakonie Dvůr Král. n.L.

Jak jsme se opět vrátili do lavic

Redakce / 26.04.2021, Dvůr Králové nad Labem, zsdiakonie.kralovedvorsko.cz
Rádi se s vámi podělíme o naše nejnovější zážitky a zavzpomínáme, jak jsme se vzdělávali předchozích týdnech.

FOTOGALERIE - Ohlédnutí za měsícem březen - v netradičním pojetí

Vzdělávání ve formě distanční výuky bylo žákům poskytnuto formou on-line výuky či individuálních konzultací, vše s ohledem na možnosti žáků. Za distanční výukou jsme se ohlédli i během prvních dnů prezenční výuky, ke které jsme se vrátili 12. dubna 2021.

Zpátky do lavic
Znovuotevření školy a testování žáků proběhlo hladce. Žáci si vzpomněli, co všechno zažili a prožili. Povídali jsme si o zážitcích z on-line výuky a z individuálních konzultací. Vzpomínali jsme na oblíbenou knihu, procházky, oslavy narozenin a svátků, dále na Světový den porozumění autismu. Přivítala nás opětovně postava Malého prince a pilota. Malovali jsme a tvořili, plnili úkoly, četli příběh a zhlédli další pokračování příběhu ve filmové podobě. První tři dny ve znovuotevřené škole jsme si užili v duchu kreativity a vzpomínek.

Den Země
Den Země je každoroční celosvětová událost organizovaná 22. dubna, která je zaměřená na propagaci a podporu ochrany životního prostředí. I my jsme se do této události zapojili. Zjistili jsme podrobnější informace o naší Zemi, zopakovali jsme třídění odpadu a tvořili společnými silami Zeměkouli a sliby k ní. Bavili jsme se o životním prostředí a o tom, jak ho chránit. Každý žák si vytvořil vlastní planetku Zemi. Uskutečnili jsme také procházku s didaktickým cílem, při které měli žáci možnost vypozorovat všechny druhy kontejnerů a třídit odpad.

Soutěžíme
V celém týdnu jsme se během výtvarných činností připravovali na hasičskou soutěž, která nese název „Dávají za nás ruku do ohně“ aneb „Hasičská stanice“. Žáci vyzkoušeli techniku linorytu, tisku z koláže, ťupkování a vyškrabávání tuše.


tým Základní školy speciální Diakonie Dvůr Králové nad Labem

Další články Základní škola speciální Diakonie ČCE Dvůr K. n. L.

 
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 320x
 
Hodnocení článku: