Vyhledej
Základní škola speciální Diakonie ČCE Dvůr Králové nad Labem > Vzdělávání > základní školy > ZŠ speciální Diakonie Dvůr Král. n.L.

Ohlédnutí za měsícem březen 2023 v Základní škole speciální

Redakce, / 11.04.2023, Dvůr Králové nad Labem, zsdiakonie.kralovedvorsko.cz
Pojďme si společně připomenout, co jsme v naší škole dělali v březnu.

FOTOGALERIE - Ohlédnutí za měsícem březen 2023


PROJEKTOVÝ BLOK: „BŘEZEN MĚSÍC KNIHY“
Ve dvoudenním programu "Březen – měsíc knihy" jsme se věnovali knihám. Každý z nás si do školy přinesl svoji oblíbenou knihu, kterou představil svým spolužákům. Pověděli jsme si o tom, že máme knihy pro děti ale i pro dospělé. Na interaktivní tabuli jsme si prohlédli prezentace o známých dětských knihách a jejich ilustrátorech. Vytvořili jsme si záložku ve tvaru myšičky. Čtení je přeci nejzábavnější učení!

TV V TĚLOCVIČNĚ
Při hodině tělesné výchovy jsme se vydali do nedaleké tělocvičny, kde jsme se pořádně procvičili. Nejprve jsme se rozhýbali při hře na vybíjenou a poté jsme se protáhli při rozcvičce. Naší hlavní náplní hodiny byla překážková dráha, kterou jsme si náramně užili.

PROJEKTOVÝ BLOK: PRVNÍ JARNÍ DEN
Při projektovém bloku „ První jarní den“ jsme oslavili příchod jara, řekli jsme si, kdy jaro začíná a jaké jsou jeho znaky. Poznali jsme jarní květiny a složili spoustu jarních obrázků. V křížovce na tabuli jsme společnými silami vyluštili tajenku s heslem „Jaro už je tady“. Huráá.

PROJEKTOVÝ BLOK „ SVĚTOVÝ DEN DOWNOVA SYNDROMU“
Dne 21. března jsme si nezapomněli vzít každou ponožku jinou na symbol osob s Downovým syndromem. Řekli jsme si víc o tomto syndromu a vybarvili jsme si omalovánky ponožek podle naší představivosti.

PROJEKTOVÝ DEN: „SVĚTOVÝ DEN VODY“
Dne 22. března jsme si pověděli o Světovém dni vody. Řekli jsme si, jak s vodou neplýtvat a bavili jsme se o koloběhu vody, i o tom, jak se z vody dešťové stane voda pitná.
Zábavným zakončením nám byla odpolední stezka v blízkém parčíku.

BIBLICKÁ HODINA
Opět mezi nás zavítal pan farář Chalupski a přečetl nám další zajímavý biblický příběh.

CANISTERAPIE
Dne 28. března na nás čekala naše oblíbená canisterapie a byl to den plný módy. Naši psí kamarádi Ladynka a Baryček si pro nás totiž připravili módní přehlídku obojků. Také jsme si zopakovali házení míčků a aport.

ZDOBENÍ VELIKONOČNÍCH BŘÍZEK NA NÁMĚSTÍ
V rámci ŠD jsme ozdobili velikonoční břízku na náměstí, nezastavilo nás dokonce ani deštivé počasí.


tým Základní školy speciální Diakonie ČCE Dvůr Králové na Labem

Další články Základní škola speciální Diakonie ČCE Dvůr K. n. L.

 
Vaše komentáře

Přečteno 148x