Vyhledej
Základní škola speciální Diakonie ČCE Dvůr Králové nad Labem > Vzdělávání > základní školy > ZŠ speciální Diakonie Dvůr Král. n.L.

Ohlédnutí za aktivitami ve škole v listopadu

Redakce, / 6.12.2023, Dvůr Králové nad Labem, zsdiakonie.kralovedvorsko.cz
Už v listopadu jsme psali dopis Ježíškovi. Díky projektovému dni už víme, co jsou to Dušičky, vyhlíželi jsme Martina na bílé koni a také si povídali o sametové revoluci.

FOTOGALERIE - Ohlédnutí za měsícem listopad 2023


HUDEBNÍ VÝCHOVA A BIBLICKÁ HODINA 

V měsíci listopad nás každý týden navštívil pan farář Molnár, společně jsme si zazpívali a naučili se nové písně na vánoční koncert. Dále jsme pokračovali i v příběhu o Josefovi.

PROJEKTOVÝ DEN: „PSANÍ JEŽÍŠKOVI – STROM SPLNĚNÝCH PŘÁNÍ“ 

"Pomalu, ale jistě ..blížíme se k Vánocům". V rámci projektového dne jsme psali dopis Ježíškovi. Žáci si namalovali dárečky, které by si přáli pod stromečkem objevit. Naše škola se každoročně zapojuje do vánoční akce, Strom splněných přání". Jedná se o spolu práci s firmou Skanska a Vinci.

TĚLESNÁ VÝCHOVA 

V tomto měsíci jsme si užili dvě tělesné výchovy v tělocvičně. Na začátku jsme se přivítali, poté jsme se procvičili na podložkách, zahráli si míčové hry a hodinu tělesné výchovy jsme zakončili hrou, Ovečky, ovečky, pojďte domů"! Při druhé tělesné výchově v tělocvičně jsme se přivítali, nechyběla ani rozcvička na podložkách, při které jsme se pořádně protáhli. Poté následovala naše oblíbená překážková dráha a pohybová hra, kterou jsme se rozloučili.

CANISTERAPIE 

Tělesnou výchovu jsme si zpestřili naší oblíbenou canisterapií. Navštívili nás psí kamarádi Baryk a Ladynka. Těšíme se na další canisterapii, která bude opět v prosinci!

FELINOTERAPIE 

Dne 23. 11. jsme si užili lekci felinoterapie. A moc se těšíme na další setkání s kocourkem.

NÁVŠTĚVA DIVADLA 

Návštěva divadelního představení v Hankově domě patří mezi naše každoroční oblíbené aktivity. Letos jsme měli možnost shlédnout pohádkový muzikál s názvem Čertův švagr, který nás připravil na blížící se příchod Čertů. Představení se nám všem moc líbilo.

PROJEKTOVÝ DEN: „DUŠIČKY“ 

V rámci projektového dne jsme se věnovali projektovému dni tentokrát to byly, Dušičky”. Žáci se dozvěděli, kdy je slavíme a proč se tento den zapalují svíčky. Poté jsme pomocí tajenky zjistili, že se tomuto svátku také říká Památka zesnulých.

PROJEKTOVÝ DEN: „SVATÝ MARTIN“ 

Dne 10. 11. 2023 jsme si připomněli svátek sv. Martina. Povídali jsme si o tom, kdy přijíždí Martin na bílém koni a jaké tradice k tomuto dni patří.

PROJEKTOVÝ DEN: „SAMETOVÁ REVOLUCE“ 

V rámci projektového dne jsme se dne bavili o Sametové revoluci. Žáci se dozvěděli, proč se tento den tak jmenuje a kdy ho slavíme. Také jsme si řekli, jaké symboly k Sametové revoluci patří a kdo od té doby stál v čele ČR.

NASTAL VÁNOČNÍ ČAS 

V posledním listopadovém týdnu si každá třída vytvořila svůj adventní věnec. Vytvářeli jsme také zimní výrobky a výkresy pro výzdobu školy. Již tradičně jsme ozdobili stromeček na náměstí i v našich třídách.

Základní školy speciální Diakonie ČCE Dvůr Králové nad Labem

Další články Základní škola speciální Diakonie ČCE Dvůr K. n. L.

 
Vaše komentáře

Přečteno 166x