Vyhledej
Základní škola speciální Diakonie ČCE Dvůr Králové nad Labem > Vzdělávání > základní školy > ZŠ speciální Diakonie Dvůr Král. n.L.

Levandulová třída přivítala nové žáčky - ohlédnutí za měsícem září

Redakce, / 9.10.2023, Dvůr Králové nad Labem, zsdiakonie.kralovedvorsko.cz
V pondělí 4. září 2023 začal nový školní rok. V tomto školním roce se u nás otevřela nová, Levandulová třída, ve které jsme zároveň přivítali i nové žáčky.

FOTOGALERIE - Ohlédnutí za měsícem září 2023

Druhý školní den jsme se seznámili s novými sešity, žákovskými knížkami, učebnicemi a rozvrhy.
V Tyrkysové třídě jsme namalovali prázdninové zážitky na botičky a Levandulová a Žlutá třída spolu zase vyrazily na procházku. Na náměstí jsme si vyzkoušeli skákací hrad a zahráli si stolní fotbálek.

VENČENÍ PEJSKŮ 

Dne 8. září nás navštívily psí kamarádky Debbie a Žofinka. Vyrazili jsme společně na procházku, kterou jsme si všichni moc užili.

HIPOTERAPIE 

V měsíci září jsme si užili první dvě lekce Hippoterapie ve Svobodě nad Úpou. Vychutnali jsme si příjemné podzimní počasí z koňského hřbetu. Na naše kamarády Míšu a Funny se budeme těšit zase příště, snad nám bude počasí i nadále přát.

FELINOTERAPIE 

Dne 21. záři nás přišel navštívit kocourek. Felinoterapii si žáci velmi užili, těšíme se na další kočičí návštěvu.

PROJEKTOVÝ DEN: „ZÁŽITKY Z PRÁZDNIN“ 

 V rámci projektového dne, který se jmenoval „Zážitky z prázdnin“ jsme si vytvořili koláže z fotek. Dozvěděli jsme se, že někteří žáci vyrazili do ciziny, jiní si užívali koupaliště nebo třeba bazén u babičky a dědečka. Shodli jsme se, že jsme si prázdniny všichni velice užili a při vyprávění jsme se ohromně nasmáli.

PROJEKTOVÝ DEN: „MEZINÁRODNÍ DEN ČOKOLÁDY“ 

V rámci projektového dne jsme si připomněli Mezinárodní den čokolády. Děti se dozvěděly informace o čokoládě, například odkud pochází. Podívali jsme se na historii čokolády Orion, vypracovali jsme připravené pracovní listy. A nakonec jsme vytvořili naše vlastní kakaové boby. Samozřejmě nechyběla ani ochutnávka mléčné a hořké čokolády!

SV. VÁCLAV – KNIHOVNA SLAVOJ 

29. září jsme se věnovali Svatému Václavovi. Žáci se dozvěděli, proč máme státní svátek 28. září a proč je Svatý Václav patron českých zemí. Pro děti v rámci projektového dne byla připravena knihovna Slavoj, kde se dozvěděly další zajímavosti o této významné postavě českých dějin.

PROJEKTOVÝ DEN: „PRVNÍ PODZIMNÍ DEN“ 

V rámci projektového dne jsme si povídali o podzimu, řekli jsme si, kdy začal, co všechno k tomu patří i jak toto období poznáme. Žáci poznávali listí, plody stromů, vyzkoušeli si i krátkou stezku, která byla připravena v parku u Městské policie.


tým Základní školy speciální Diakonie ČCE Dvůr Králové nad Labem

Další články Základní škola speciální Diakonie ČCE Dvůr K. n. L.

 
Vaše komentáře

Přečteno 310x