Vyhledej
Základní škola speciální Diakonie ČCE Dvůr Králové nad Labem > Vzdělávání > základní školy > ZŠ speciální Diakonie Dvůr Král. n.L.

Co vše jsme stihli v březnu

Redakce, / 11.04.2024, Dvůr Králové nad Labem, zsdiakonie.kralovedvorsko.cz
Ačkoliv v březnu probíhaly v našem regionu jarní prázdniny, připravili jsme a realizovali hned několik projektových dnů.

FOTOGALERIE - Ohlédnutí za měsícem březen 2024

ZPÍVÁNÍ S PANEM MOLNÁREM 
 I v měsíci březen jsme měli hudební výchovu s panem Molnárem. Zopakovali jsme si písničky, které jsme se již naučili. Těšíme se na další návštěvu.

VÁNOCE V BŘEZNU 
 Proč ne. Vzpomínáte na dárečky pod stromeček od skupiny Vinci? Pan Josef Novák si v prosinci vybral dárek pro Daniela, ale vzhledem k tomu, že nebyl dostupný, dopřál Danielovi k Vánocům jiný krásný dárek. Rodina pana Nováka ovšem na přání Daniela nezapomněla, a když v Anglii uviděli postavičky z pohádky Bořek stavitel, měli jasno. 1.3. přijel osobně pan Josef Novák se svou ženou a společně dáreček Danielovi předali. Nezapomněli ani na dobroty pro všechny naše žáky. Bylo to krásné setkání s úžasnými lidmi, kteří mají srdce na správném místě. Danielovi se splnilo přání a jeho šťastný výraz nás hřeje při každé vzpomínce na toto setkání. Moc si vážíme toho, že jste nezapomněli. Děkujeme!

PROJEKTOVÝ DEN – MĚSÍC KNIHY 
 V rámci projektového dne jsme si v povídali o knihách, protože březen je měsícem knih. Žáci si přinesli své oblíbené knížky a vyrobili si do nich záložky. Ve Žluté třídě si vyrobili Knihu školních pravidel.

FELINOTERAPIE Dne 8. 3. 2024 nás navštívila paní Andrea s kocourkem Barnym. Moc jsme si jejich přítomnost užili a těšíme se na další felinoterapii!

PROJEKTOVÝ DEN – JARNÍ ROVNODENNOST
 V rámci projektového dne jsme si povídali o jarní rovnodennosti. Dozvěděli jsme se proč se pouští Morana do vody. Poté jsme si vyzkoušeli pomocí pomeranče i pokus, jak se točí Země podél své osy.

PROJEKTOVÝ DEN – DOWNŮV SYNDROM 
 Dne 20. 3. 2024 jsme si v rámci projektového dne povídali o Downově syndromu. Dozvěděli jsme se, proč někteří 21. března nosí každou ponožku jinou. Povídali jsme si o tom, jak veselý život mají lidé s tímto onemocněním!

NÁVŠTĚVA DIVADLA 
 V měsíci březen jsme navštívili Hankův dům a zhlédli jsme divadelní představení O pejskovi a kočičce. Představení se nám líbilo!

MEZINÁRODNÍ DEN VODY 
 V rámci projektového dne jsme si povídali o vodě a jejím skupenství. Kde všude se nachází a jak s ní šetřit. Páteční den jsme zakončili stezkou v parku, kde nás čekalo sladké překvapení.

CANISTERAPIE 
 Tělesnou výchovu jsme si zpestřili naši oblíbenou canisterapií. Tentokrát za námi přijela jen Ladynka. A jaké úkoly Ladynka zvládla? Zahnala zimu pryč sundáním rukavic a připomněla nám blížící se Velikonoce – žádný pamlsek se jí mezi barevnými vajíčky nezatoulal.

VELIKONOČNÍ VÝZDOBA NA NÁMĚSTÍ 
 V měsíci březen jsme donesli na náměstí T. G. M. námi ozdobené velikonoční vajíčko. Letos byla změna a to ta, že jsme zdobili velikonoční vajíčko místo břízky.

VELIKONOČNÍ STEZKA 
 Dne 27. 3. 2024 počasí nám přálo, a tak jsme vyrazili na velikonoční stezku do parku, kde na nás čekala spousta úkolů a na konci sladká odměna.

TĚLESNÁ VÝCHOVA 
 Po přivítání a rozcvičce jsme se zapotili při soutěži v překonávání překážek. Dále jsme si při hodinách TV zahráli hru, Mrazík" či, Ovečky, ovečky pojďte domů"!


Další články Základní škola speciální Diakonie ČCE Dvůr K. n. L.

 
Vaše komentáře

Přečteno 136x