Vyhledej
Základní škola speciální Diakonie ČCE Dvůr Králové nad Labem > Vzdělávání > základní školy > ZŠ speciální Diakonie Dvůr Král. n.L.

Balónkový ples i masopustní karneval - měsíc únor ve škole

Redakce, / 8.03.2024, Dvůr Králové nad Labem, zsdiakonie.kralovedvorsko.cz
Příští týden máme jarní prázdniny a budeme všichni odpočívat a těšit se z jarních dnů. Odpočinek bude zasloužený, přečtěte si, co vše jsme zvládli během února.

FOTOGALERIE - Ohlédnutí za měsícem únor 2024

HUDEBNÍ VÝCHOVA
V měsíci únor nás každý týden navštívil pan farář Molnár. Zopakovali jsme si písničky, které jsme se naučili již dříve a naučili jsme se noví písničky. Těšíme se na další návštěvu!

PROJEKTOVÝ DEN: HROMNICE 

V rámci projektového dne, jsme si povídali o pranostikách, které se váží ke svátku Hromnic. Tento den byl opravdu nabitý!

PROJEKTOVÝ BLOK – POŽÁRNÍ OCHRANA OČIMA DĚTÍ 

Dne 7. 2. 2024 se žáci dozvěděli o požární ochraně domu, zjistili, co vše je potřeba, abychom byli před ohněm chráněni. Děti si mohly vyzkoušet i uniformu dobrovolných hasičů!

MASOPUSTNÍ KARNEVAL 

Každý rok se naše škola zúčastní akce, kterou pořádá stacionář Serafína, a to masopustní zábavy před Hankovým domem. Všichni jsme si užili spousty zábavy a krásného počasí.

PROJEKTOVÝ DEN – MASOPUST VE ŠKOLE 

V rámci projektového dne si zpestřili den povídáním o masopustu. Dozvěděli jsme se, jaké zvyky a tradice k tomuto svátku patří a proč se nosí masky. Podívejte se, jak nám to v nich slušelo!

PROJEKTOVÝ DEN – SVATÝ VALENTÝN 

Dne 14. 2. 2024 jsme si povídali o svátku zamilovaných. V rámci projektového dne jsme se dozvěděli, proč se svatý Valentýn slaví 14. února a co znamenají, valentýnky". Žáci si je také pro své milované vyrobili.

BALÓNKOVÝ PLES 

Tradiční balónkový ples se konal v pátek 9. února ve Vrchlabí. Všichni jsme se na něj už moc těšili. Moc děkujeme rodičům, žákům za krásné předtančení, pedagogům a všem, kteří se spolupodíleli na přípravě školního plesu. Děkujeme kapele Jam & Bazar za krásnou atmosféru. Velké díky patří všem sponzorům, kteří věnovali hodnotné ceny do tomboly. Vše vyšlo na jedničku a už teď se těšíme na další ročník plesu!

NÁVŠTĚVA DIVADLA 

Dne 20. 2. 2024 jsme shlédli divadelní představení Staré pověsti české. Vystoupení se nám líbilo a těšíme se v březnu na další.

CANISTERAPIE 

Po měsíci nás navštívili naši psí kamarádi Ladynka a Baryk. Zopakovali jsme si, kdy se smí a nesmí sahat na pejsky a vyzkoušeli jsme si pozice želvy a stromu. Ty používáme, když se chceme ochránit před pejsky. Těšíme se na další canisterapii.


tým Základní školy speciální ČCE Dvůr Králové nad Labem

Další články Základní škola speciální Diakonie ČCE Dvůr K. n. L.

 
Vaše komentáře

Přečteno 143x