Vyhledej
Základní škola speciální Diakonie ČCE Dvůr Králové nad Labem > Vzdělávání > základní školy > ZŠ speciální Diakonie Dvůr Král. n.L.

Sbírka Školákům od srdce pomůže již podruhé i dvorským školákům

Redakce, / 30.08.2023, Dvůr Králové nad Labem, zsdiakonie.kralovedvorsko.cz
Darujme školní pomůcky dětem, které je potřebují. Sbírka Školákům od srdce začne již tento víkend - 2. a 3. září 2023.

Kdy:

Sobota 2. 9. 
Meděle 3. 9. 2023
vždy od 10:00 - 18:00 hod.

Kde:

Najdete nás v Tesco Dvůr Králové nad Labem. 

Komu věci darujeme:

Pomůcky budou směřovat přímo k jednotlivým školákům přes sociálně aktivizační služby, nízkoprahové kluby a dětské centrum. 
Děkujeme, že již podruhé podpoříte dvorské děti a děti z okolí.

O sbírce

Sbírka Školákům od srdce pomáhá dětem, pro jejichž rodiny jsou výdaje spojené se začátkem školního roku a výbavou do školy příliš vysoké. Sbírku pořádá Diakonie, jeden z nejvýznamnějších poskytovatelů sociálních služeb v ČR, společně s TV Nova ve vybraných obchodech Tesco. V uplynulém roce sbírková akce Školákům od srdce pomohla 6 730 školákům a celkem jim bylo předáno více než 45 000 školních pomůcek. Do rozdávání darovaných pomůcek se zapojilo více než 80 organizací, které pracují s ohroženými dětmi po celé republice. Sbírka je určená pro všechny potřebné děti bez ohledu na národnost a má ambici stát se každoroční tradicí.

Jak bude sbírka probíhat?

2. ročník sbírky se koná v sobotu a v neděli 2. – 3. 9. od 10 do 18 hodin v 97 hypermarketech a supermarketech Tesco. Dárci v obchodě nakoupí podle seznamu doporučených předmětů, nebo zvolí cokoli ze sortimentu školních pomůcek a za pokladnou věci odevzdají našim dobrovolníkům nebo do označeného košíku u informací. Školní pomůcky si hned večer odvezou místní organizace, které dlouhodobě pomáhají ohroženým rodinám. Sbírat budeme nové školní a výtvarné potřeby (penály, pera, sešity, bloky, tužky, pastelky, fixy, pravítka, gumy, štětce, barvy, lepidla, nůžky, kružítka, desky apod.).


Další články Základní škola speciální Diakonie ČCE Dvůr K. n. L.

 
Vaše komentáře

Přečteno 243x