Vyhledej
Základní škola speciální Diakonie ČCE Dvůr Králové nad Labem > Vzdělávání > základní školy > ZŠ speciální Diakonie Dvůr Král. n.L.

Aktivity žáků v měsíci květnu

Redakce, / 8.06.2023, Dvůr Králové nad Labem, zsdiakonie.kralovedvorsko.cz
Jak vypadá výuka ve škole v měsíci květnu? Pojďme nahlédnout pod pokličku místní speciální školy.

FOTOGALERIE - Ohlédnutí za měsícem květen 2023


PLAVÁNÍ 
 V měsíci květen jsme byli čtyřikrát v Nové Pace, kde jsme si užili plavecký výcvik. Zdatnější z nás si nejdříve zdokonalovali plavecké zkušenosti v hlubokém bazéně, jiní zase plnili drobné úkoly v dětském bazénku. Na závěr nás vždy čekala teplá vířivka, která nám promasírovala celé tělo.

MEZINÁRODNÍ DEN MATEK 

 V rámci projektového dne "Mezinárodní den matek", jsme si pověděli o tomto svátku. Splnili jsme několik úkolů v lavici, na koberci a také na tabuli. Zhlédli jsme video o historii tohoto svátku a pochopili význam slovního spojení "mezi národy". Maminkám jsme vytvořili přáníčka a čelenky ve tvaru srdce, abychom jim pověděli, jak moc si jich vážíme a milujeme.

HIPOTERAPIE 

 V květnu jsme si užili 4 lekce hipoterapie ve Svobodě nad Úpou, kde už na nás čekali koníci Míša s Funny. Měli jsme možnost se na koních nejen svézt, ale i si je povodit a pohladit.

PROJEKTOVÝ DEN: DEN VÍTĚZSTVÍ 

 V rámci projektového dne jsme se věnovali 8. květnu a připomněli si Den Vítězství, díky kterému jsme měli v pondělí státní svátek. Společně jsme například poznávali vlajky zemí, které byly součástí 2. Světové války a odpovídali na zajímavé otázky z přečteného textu. Na závěr jsme vytvořili holubičku symbolizující mír.

PROJEKTOVÝ DEN: „LEDOVÍ MUŽÍČCI“ 

 Dne 12. 5. 2023 jsme si pověděli v rámci projektového dne o třech ledových mužíčcích – Pankráci, Serváci a Bonifáci. Dozvěděli jsme se o pranostikách, které se k nim pojí, vyplnili jsme rozmanité úkoly v lavici i na tabuli, a nakonec jsme vytvářeli s pomocí soli krásné “promrzlé” obrázky.

SPORTOVNÍ DOPOLEDNE 

 V měsíci květen jsme si užili sportovní dopoledne. Hned po přivítání jsme se vydali ven do parku na Workoutové hřiště, kde jsme si zaskákali na krásných, barevných trampolínách. Poté jsme se šli posilnit svačinkou do školy. A když jsme byli opět plní energie, vyrazili jsme sportovat do tělocvičny, kde už na nás čekala zábavná opičí dráha.

PROJEKTOVÝ BLOK: HODNOTY PODLE MALÉHO PRINCE: „LÁSKA“ PROJEKTOVÝ BLOK: „ROVNOST TVÁŘÍ“ 

 Dne 19. 5. 2023 byl velice nabitý den, protože jsme měli dva projektové bloky. První blok se týkal hodnot podle Malého Prince a jednalo se přímo o lásku. Řekli jsme si jaké formy lásky okolo sebe můžeme vnímat, i to že je láska bezpodmínečná. Ve druhém projektovém bloku – Rovnost tváří jsme si pověděli o tom, že jsme si všichni rovni i když jsme každý jiný. Na znamení toho jsme si vytvořili čelenky s motýlem, ke kterému se váže hezký příběh.

CANISTERAPIE 

 Po měsíci nás přišli navštívit naši psí kamarádi slečna Ladynka a pes Baryček. Měli jsme možnost si zopakovat některé povely a pořádně se s nimi pomazlit.

BIBLICKÁ HODINA 

 Dne 23. 5. 2023 nás navštívil pan farář Chalupski, který nám přečetl další biblické příběhy o Josefovi.

PROJEKTOVÝ DEN: MEZINÁRODNÍ DEN RODINY

V rámci projektového dne jsme si ve škole připomněli "Mezinárodní den rodiny", který proběhl 15.5. Řekli jsme si, co všechno pro nás rodina dělá a jak moc bychom si jí měli vážit.

Základní škola speciální Diakonie ČCE Dvůr Králové na Labem

Další články Základní škola speciální Diakonie ČCE Dvůr K. n. L.

 
Vaše komentáře

Přečteno 95x