V trutnovské nemocnici zavřeli část interního oddělení. Není personál.
Částečné uzavření lůžek interního oddělení v Oblastní nemocnici Trutnov, a.s.
Redakce / 14.01.2019, Trutnov - Trutnovsko a Úpicko
S platností od 14. ledna 2019 je dočasně uzavřena v trutnovské nemocnici jedna stanice interního lůžkového oddělení. Jedná se o cca 20 lůžek. Důvodem je aktuální nedostatek nelékařského zdravotnického personálu (sester), kvůli kterému nelze sestavit služby v péči o naše pacienty.
Jak informovalo vedení nemocnice na svém webu, hospitalizovaných pacientů se ale tento krok nedotkne, noví budou přijímáni do naplnění volné kapacity.
Druhá část oddělení akutní lůžkové péče zůstává zachována.
Předpokládaný termín znovuotevření stanice je konec února. Uzávěra se využije pro stavebně-technické úpravy prostor, které byly plánovány na léto 2019. Interní ambulance i JIP zůstávají v plném provozu.
Nedostatek personálu v nemocnicích spadajících pod Zdravotnický holding Královéhradeckého kraje řeší kraj nábory zdravotníků ze zahraničí a nabídkou stipendií pro studenty vybraných oborů. Přesto v roce 2018 hrozilo uzavření vybraných oddělení i v dalších nemocnicích.
14.05.2025 - Ve čtvrtek 15. května bude zavřeno pracoviště registru vozidel v Nedbalově ulici ve Dvoře Králové.
10.02.2025 - Ve dnech 11. a 12. února 2025 bude na královédvorské poliklinice mimo provoz RTG zřízení z důvodu údržby. V tyto dny můžete využít RTG v nemocnici.
19.11.2024 - Do 22. listopadu 2024 je hlášena výluka na trati v úseku Hradec Králové hl. n. - Jaroměř, kde je zavedena náhradní autobusová doprava. Autobus nahrazující rychlík směr Hradec Králové vyjíždí již ze Dvora Králové.