Vyhledej
Novinky emailem
Šikovné nákupy
Základní škola speciální Diakonie ČCE Dvůr Králové nad Labem > Vzdělávání > základní školy > ZŠ speciální Diakonie Dvůr Král. n.L.

Finanční gramotnost se trénuje i při prodeji na školním stánku

Redakce / 13.01.2022, Dvůr Králové nad Labem, zsdiakonie.kralovedvorsko.cz
V rámci Farmářských trhů na náměstí T. G. Masaryka jsme prodávali před Vánoci na našem školním stánku vánoční výtvory: část výrobků tvořili samotní žáci, další část pedagogové a rodiče žáčků. Naši žáci si tímto prakticky vyzkoušeli finanční gramotnost a těšíme se v druhém pololetí školního roku na další "žákovský" prodejní stánek.

FOTOGALERIE - Ohlédnutí za prosincem

Moc tímto děkujeme za dovoz krásných výrobků i z ostatních našich škol, a to z Trutnova, Vrchlabí a Hradce Králové. 

ČERT, MIKULÁŠ, ANDĚL

Navštívila nás sv. Barbora a Mikuláš, Čert a Anděl. Těšili jsme se na mikulášskou nadílku a čekání jsme si zkrátili pekelnou stezkou s několika úkoly.

FELINOTERAPIE

Poprvé v novém školním roce jsme zavedli novou terapii Felinoterapii v rámci školní družiny, kde hlavní hrdinkou je kočička. Felinoterapie patří podobně jako canisterapie mezi zooterapie, resp. zoorehabilitace. Jedná se o podpůrnou léčbu somatických i psychických poruch či aktivizační metodu. Velmi nás potěšilo nesmírné nadšení žáků, které zařadilo tuto terapii do pravidelné mimoškolní aktivity.

NOC VE ŠKOLE

Uskutečnili jsme dlouho očekávánou akci „Noc ve škole“. Tato akce se konala již podruhé. Nechyběla ani stezka odvahy za doprovodu umělých svíček, která byla završena zpíváním koled u vánočního stromečku na náměstí ve Dvoře Králové. Následovala večeře v podobě toustů a guláše. Úžasná byla relaxace v hydromasážní vaně a pohádka před spaním. Někteří žáci využili hraní her, jiní zase háčkování čelenky. Žáci se na tuto akci nesmírně těšili a jejich zářivá očička… prostě zářila.

„SERAFÍNA“

Navštívili jsme stacionář "Serafina", kde jsme měli možnost s našimi žáky zdobit medové perníčky. Moc děkujeme za pozvání a přejeme krásné svátky vánoční.

CANISTERAPIE

Opět přišel nás navštívit náš psí kamarád Barik. Přichystal si pro nás i aktivity s vánoční tematikou a náramně jsme si to užili!

VÁNOCE VE ŠKOLE

Všichni jsme si užili Vánoce ve škole. Přečetli jsme si o tradicích, které se dělají o Vánocích a některé jsme si rovnou i vyzkoušeli. Házeli jsme střevícem, pouštěli jsme lodičky z ořechů a kontrolovali jsme rozkvetlé Barborky, a dokonce nám i některé stihly rozkvést! Pak přišel Ježíšek, a nadělil nám nádherné dárečky, ze kterých jsme měli náramnou radost!

tým Základní školy speciální Diakonie ČCE Dvůr Králové nad Labem
Základní škola speciální Diakonie ČCE Dvůr K. n. L.

Další články Základní škola speciální Diakonie ČCE Dvůr K. n. L.

 
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 60x
 
Hodnocení článku: