Vyhledej
Nejčtenější články
Základní škola speciální Diakonie ČCE Dvůr Králové nad Labem > Co se děje > hudba

Novodobou premiéru skladby z kukského archivu provedlo Collegium Marianum na festivalu Hudební léto Kuks

Redakce, Jana Friedová / 9.07.2018, Kuks
Druhý koncert festivalu Hudební léto Kuks se uskutečnil v sobotu 7. července 2018 v kostele Nejsvětější Trojice v Kuksu. Slyšet jsme mohli krásně zbarvený hlas slovenské sopranistky Stanislavy Mihalcové v doprovodu pražského souboru Collegium Marianum.

FOTOGALERIE - Novodobou premiéru skladby z kukského archivu provedlo Collegium Marianum na festivalu Hudební léto Kuks

Zazněly zde skladby osmi autorů Stanislava Mihalcová a Collegium Marianum - 7.7.201817. a 18. století, např. Sonáta Ss. Petri et Pauli Františka Ignáce Antonína Tůmy, „Orate pro me, lacrime“ Jana Dismase Zelenky, v závěru nádherná a virtuózní árie „Hoste devicto“ Jana Josefa Ignáce Brentnera a další. Bonbónkem byla novodobá premiéra skladby z kukského archivu od zde odpočívajícího milosrdného bratra Wernera Hymbra, Ave Regina in A, která zazněla i jako přídavek podruhé, po dlouhém konečném potlesku. Koncertu se účastnili i Stephan Sweerts-Sporck s chotí, kteří po skončení nabídli účinkujícím i všem hostům malé občerstvení na nádvoří hospitálu.
Na následujícím koncertu festivalu 21. července 2018 vystoupí přední české dechové kvinteto Belfiato Quintet.

Jana Friedová

Foto: Miroslav Podhrázský

Související články
Hudební léto Kuks – osmý ročník mezinárodního festivalu
Rakouský tenorista Virgil Hartinger navštívil festival Hudební léto Kuks
Hudební léto Kuks - devátý ročník mezinárodního festivalu začne Mou vlastí ve Dvoře Králové n. L.
Má vlast velkolepě zahájila festival Hudební léto Kuks 2018 ve Dvoře Králové
Collegium Marianum zahraje na festivalu Hudební léto Kuks novodobou premiéru skladby z kukského archivu
Belfiato Quintet představí na festivalu Hudební léto Kuks hudbu klasicismu
Belfiato Quintet s hornistkou Kateřinou Javůrkovou, další hudební lahůdka v Kuksu
Mezinárodní festival Hudební léto Kuks představil světové umělce klasické kytary
Hudební léto Kuks zakončí houslista Bohuslav Matoušek a varhaník Přemysl Kšica
9. ročník mezinárodního festivalu Hudební léto Kuks byl zakončen koncertem Bohuslava Matouška a Přemysla Kšici
Collegium 1704 zahraje 6. července 2019 na festivalu Hudební léto Kuks novodobou premiéru skladby z kukského archivu
Vaše komentáře

Přečteno 1114x
 
Kontakt

Základní škola speciální a praktická škola 
Diakonie českobratrské církve Evangelické Vrchlabí 
Komenského 616 
Vrchlabí 543 01 
IČO: 71197621

tel.: 728 455 846
e-mail: kumprechtovat@specialniskolavrchlabi.cz
fcb: @zakladni.diakonie
web: https://specialniskoladvurkralove.diakonie.cz

14.05.2025 - Ve čtvrtek 15. května bude zavřeno pracoviště registru vozidel v Nedbalově ulici ve Dvoře Králové.
10.02.2025 - Ve dnech 11. a 12. února 2025 bude na královédvorské poliklinice mimo provoz RTG zřízení z důvodu údržby. V tyto dny můžete využít RTG v nemocnici.
19.11.2024 - Do 22. listopadu 2024 je hlášena výluka na trati v úseku Hradec Králové hl. n. - Jaroměř, kde je zavedena náhradní autobusová doprava. Autobus nahrazující rychlík směr Hradec Králové vyjíždí již ze Dvora Králové.

Kalendář akcí